Rozhovor z IV.2011 | Rozhovor z IX.2011

PAVEL BRUS má svou vlastní hůl od firmy BLAST. Jak k tomu došlo ?

Pavle, už jsi nějaký čas ve Finsku, jak proběhla tvá adaptace a jak ses zabydlel? Bydlíš stále na stadionu?

Do Finska jsme přiletěl koncem srpna, ale připadá mi to jako včera. Celý sezóna utekla nějak rychle. Adaptace proběhla rychle a dobře. Měl jsem zde už několik známých, znal jsem prostředí a tak jsem se mohl od začátku soustředit jen na florbal. Také stále bydlím na domací aréně. Proto jak do haly, tak do fitka to mám minutku "cestování".

Když jsi byl ve Finsku po prvé , tak sis moc nezahrál kvůli zraněním, nyní jsi v pořádku a v plné síle?

Ze začátku sezóny se dá říct, že jsem byl v plné síle, nicméně před MS ve Finsku jsem začal mít problémy s achilovýma šlachama a po MS jsem si přivodil těžký výron kotníku. Ale teď ke konci sezóny se pomalu dostávám zpět do formy. Na play-off bych měl být plně připraven.

Firma Blast je vaším sponzorem a připravila pro novou sezónu novinku Speciální personifikovaný Blast model: Brus replika v čem je tato hůl specifická? Popište nám ji: flex, délka,profil, apod.

Sešel jsem se s majitelem firmy Blast, Petri Piironenem a ten mi prozradil jeho vizi. Tak jako má Henri Johansson a Ryckie Hyvarinen své modely, tak mi udělal velkorysou nabídku, že chce vyrobit hůl, kterou si sam vymyslím a která ponese mé jméno. "Dospělácký" model bude 100cm dlouhý, flex 26mm, střední profil a již s novou čepelí Wave!

Měl jste možnost mluvit do výroby tohoto modelu,jak to probíhalo?

Bylo mi řečeno určit si vlastnosti této hole podle sebe a také design, který ovšem musel mít základní rysy King Serie. Původně byly na stole i dosti ortodoxní návrhy, které mi navrhoval bratranec studující design, ale nakonec jsme se domluvili na zlaté střední cestě. Barevnou kombinaci jsem si vybral černo-zlatou.

Je tato hůl šitá vám na míru a budete s ní hrát?

Jednak je šitá mi na míru, ale zároveň jsem se snažil vycházet ze zkušeností tak, ať je použitelná pro širší veřejnost. Samozřejmně, že s ní budu hrát, jen co první vzorky dorazí :) .

Komu byste tuto hůl doporučil?

Jak už jsme řekl, snažil jsem se hůl nastavit tak, ať je pro co nejširší spektrum hráčů, ale doporučuji ji všem kteří se nebojí experimentovat, mají rádi něco jiného než ostatní a chcou smést novou "Vlnou" své soupeře !!!

Jak to vypadá s dalším angažmá?Jednáš o prodloužení smlouvy a chceš nadále hrát za Nokian KrP? Nebo to necháváš až skončí sezóna?

Nějaké vlaštovky už proletěly, ale nechci nic uspěchat. Po sezóně bude dost času na to se rozhodnout co dále. Určitě si sedneme s vedením a rozhodnu se. Pokud se podaří udržet základní kostru týmu, tak bych zde rád pokračoval, protože je to mladý, talentovaný tým, s kvalitním zázezím, schopným vedením a chutí se zlepšovat.

Jaké vidíš asi největší rozdíly mezi českým a finským florbalem?

První věc co mě napadne tak v tempu ve kterém probíhají jak tréninky, tak i zápasy. Zápasy se hrají 60 minut ve vysokém tempu a na tréninku nenajdete nikoho kdo by něco podcenil, nebo nemakal. A další důvod je v mentalitě lidí. Fini jsou precizní a poctiví jak k sobě, tak i k týmu. Ale jedním dechem bych rád dodal, že češi mají stejný, ne-li větší talent než fini, co nás ale brzdí nejvíce je náš vlastní přístup.

Kdy vás vaši příznivci uvidí hrát zase v ČR?

V Čechách, ale i na Moravě bude od jara probíhat řada turnajů, na kterých se, pokud mi to zdraví dovolí rád ukážu. A doufám, že budu potkávat stále více hráčů s holema z nové kolekce Blast !!!

autor: Petr Březina